VHF contest 2011

07.09.2011 08:20

O VHF ctestu i u nás panovalo super letní počasí, které nemělo až na nedělní silnější vítr chybu. Alespoň nebylo takové horko :)

Po polním dnu nám po bouřce s vichřicí spadl hlavní 2m systém 2x12 element i se stožárem, bylo nutno tudíž stožár opravit a vyrobit systém nový.

Toho se ujal Ruda OK2JNM a do závodu stihl postavit nový 4 x 11 el. a společně s OK2JCZ a OK2ARM provedli instalaci na opravený stožár. (dobrá práce kluci TNX) . Další novinkou bylo, že jsme do závodu vyjeli se zbrusu novým zařízením a to v podobě transvertoru JAVORNIK který vyrobil Karel OK2ZI a jako MF jsme použili TRX TS-850. Musím řict, že vše až na menší závadu mikrofonní země zřejmě v TS-850 fugovalo v pohodě a oproti dříve používanému IC-275 byl znát rozdíl k lepšímu hlavně na příjmu co se týče odolnosti i citlivosti.

Od začátku závodu do navečera jsme podle poslechu na kontrolním RX zjistili že držíme ještě jakž takž  krok s konkurencí, ale potom dále nám ti co obsazují nejvyšší příčky bohužel postupně utekli. Přisuzujeme to že máme stále rezervy v počtu DL ikdyž jsme jich dělali už přes 200 tento závod jen cca 180. Tech něco málo přes 200 DL je ale zřejmě maximum co lze z našeho kopce udělat. TOP stanice blíž k západní hranici jich běžně dělají cca 400 což je 2x tolik než u nás. Sice to mají kilometrově o něco blíž, ale bodově dvojnásobek spojení vyjde vždy stejně více než u nás. DL stanice prostě byly a jsou bodově nejvýživnějším směrem ..... ale prý se podle informací na některých webech stěhuje aktivita směrem na východ tak kdo ví...... :o) :o)

Celkem hodnotíme ale VHF jako povedený závod, už proto že jsme udělali historicky pro nás nejlepší výsledek a to 650 QSO a 218.000 bodů čímž jsme překonali loňský rekord. Takže VHF byl pro nás rekordní HI.

ODX byl LZ7J vzdálený 989 kilometrů.

Operátoři: OK2AF OK2ARM OK2EW OK2JNM OK2ZI OK2ZW

Podpora: OK2JCZ OK2NMA

Díky za QSO a naslyš v UHF contestu.

Nějaké foto :

OK2JNM

NEW RIG

NEW ANT

OK2ZW

 

zapsal 2AF

Vyhledávání