Mikrovlnný závod 2010

08.06.2010 23:08

 Už předpověď slibovala na mikrovlnný závod pěkné počasí a také se vyplnila. Takové počasí během celého contestu nebylo hooooodně dlouho . Také se několik z nás v sobotu při instalaci antén na slunku pěkně připálilo . Sice jsme si říkali jak to bude vypadat na 3cm bez obligátních scatterů, ale zase se alespoň ukáže jak kdo umí klasicky via tropo bez podpory dešťových mraků. 

 

 Před závodem, kdy bylo na mikrovlny vše připraveno se prováděla také výměna stávajících dvou systémů na 70cm, což se podařilo jen částečně, ale na polňák doufejme bude vše připraveno.

Samotný závod neprovázely žádné zázračné podmínky, sice se nám na začátku závodu zdálo, že je to o něco lepší směrem na jih, ale podmínky byly během závodu spíše průměrné. Je pravda ale, že alespoň na 23cm probíhal přísun stanic slušně po celý závod a také jsme na tomto bandu udělali zatím náš nejlepší výsledek. Potěšili opět po nějaké pauze IQ1KW kteří bývali naším nejlepším ODxem, ikdyž ze čtverce trošku blíže než jezdili předtím, ale podařili se i na 13cm. Také příjemně překvapily 3 QSO s UR, hlavně UW5Y z KN38 a 8 respektive 6 Italů na 23 a 13cm. Tak doufejme že se budou pravidelně objevovat i nadále. I na 13cm jsme se bodově těsně přiblížili našemu nejlepšímu výsledku, škoda že nebyl pokořen jako na 23cm.

Na 6cm jsme použili novou anténu 90cm parabolu a zřejmě i to se projevilo na výsledku , nechybělo mnoho a i na 6cm jsme pokořili náš rekord. A dle slov operátora to chodilo o dost lépe než na tu původní . Na 3cm se podařil výsledek myslím průměrný odpovídající absenci rain scatteru. Na 24 GHz se podařilo obligátních 5 QSO, což je dá se říci náš běžný standart.

Takže celkově určitě dobrý závod navíc doprovázený super počasím, takže u nás určitě spokojenost. Díky všem za QSO a naslyš o polním dnu doufejme, také za tak pěkného počasí .

 

Diskusní téma: Mikrovlnný závod 2010

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání