CQWW 2012...poté

06.02.2012 07:47

Jak bylo zmíněno v předchozím článku, letos jsme dostali možnost odjet tento contest z letiště v Křižanově. V tuto roční dobu je na letišti celkem klid a hlavně prostor pro tahání RX antén. QTH které jsme použili loni, bohužel letos již nepřipadalo v úvahu, takže bylo jasné že to letos zkusíme odsud.

Přípravy techniky probíhaly samozřejmě dlouhou dobu před samotným závodem. První beverage antény jsme začali tahat ve čtvrtek. V pátek potom probíhala stavba TX vertikálu plus sladění celé techniky. Teplota se během závodu pohybovala i okolo -15 stupňů navíc v sobotu začalo foukat takže venku byla pořádná zima. Naštěstí ve čtvrtek i v pátek moc nefoukalo, objevilo se dokonce i sluníčko takže práce na anténách proběhly sice za mrazivého, ale celkem pěkného počasí. V sobotu jsme se trochu strachovali o naše beverage antény, když se na letišti objevili běžkaři a lyžaři co provozují tzv. snowkiting. Měli jsme strach, aby se jim ty jejich padáky nezamotali do našich beveragů, naštěstí ale k ničemu takovému nedošlo HI. Vysílací pracoviště jsme vybudovali v jednom z hangárů a zázemí které nám bylo poskytnuto včetně kuchyně, teplé vody a příjemně vytopených místností bylo víc než super. Všechno bylo celkem brzo připraveno tak ještě před samotným závodem jsme mohli vyzkoušet techniku nějakými těmi QSO. Chodilo to celkem slušně do JA.

Potom se rozběhl závod. Předem byl stanoven rozvrh kdo bude na kterém pracovišti vysílat, zda na RUN či násobičovém. Tak to fungovalo ke spokojenosti celý závod.  Za první noc jsme měli v logu poměrně dost spojení ale jenom dvě ! QSO do USA. Podmínky po geomagnetické bouři byly opravdu špatné. Zlepšilo se to až druhou noc, kdy to tedy oproti loňskému kontestu sice taky nebyla žádná sláva, ale přece jen jsme udělali nějaké ty JA a v druhé půlce noci při otevření na USA cca 100 USA stanic. Udělali jsme i některé pěkné DXCC z SA včetně expedice HK0NA. Což bylo oproti přecházející noci přece jen o mnoho lepší. Během neděle už se neudálo nic zajímavého a spojeními převážně z EU závod dospěl do konce.

Technika fungovala super, vítr si sice v sobotu v noci trochu pohrával s naším jeřábovým vertikálem a trochu se měnilo PSV to jsme v sobotu ráno vyřešili a pak už to až do konce contestu bylo OK. Loňský výsledek se nám bohužel pokořit nepodařilo, což bylo při těchto podmínkách dá se říct nemožné. Vypadá to ale celkově na druhé místo v OK a na vítěze OL7M (congrats kluci) nám toho opravdu moc nechybělo. Takže až na ty podmínky které samozřejmě nijak neovlivníme myslím, že můžeme být s naším výsledkem pro nás teprve v druhém CQWW contestu spokojeni. Děkujeme za zavolání a už teď se tešíme na příští contest ........

Statistika  zde:  ok5z stat.txt (14,5 kB)

Fotky tady: ok5z.rajce.idnes.cz/CQ_WW_160M_CW_2012

a video: www.youtube.com/watch?v=Ji8pcJYdbeI&feature=g-upl&context=G2c6ad80AUAAAAAAAAAA

 

 

 

 

Vyhledávání